Teşvik Hesapla
DUYURULAR
Geri

İşyeri Hekimi E-REÇETE Bildirimleri Hakkında

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
21.11.2022
İşyeri Hekimi E-REÇETE Bildirimleri Hakkında

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce yapılan 17/11/2022 tarihli duyuru gereğince, İşyeri hekimlerinin e-reçete bildirimlerinin yapılabilmesi için öncelikle işyerleri ile işyeri hekimliği sözleşmesi yapmaları ve bu sözleşmenin TÜM TARAFLARCA ONAYLANMASI gerekmektedir. Henüz onaylanmamış sözleşmelerle reçete bildirimlerinin yapılabilmesi mümkün değildir.

 

Sözleşmeler tüm taraflarca onaylandıktan 1 gün sonra MEDULA bildirimleri otomatik olarak yapılmaktadır. Bu süreden önce bildirim yapılmamaktadır.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bildirimde bulunan işyeri hekimlerinden birçoğunun henüz sözleşme işlemlerini bitirmediği halde reçete bildirimi yapılması konusunda talepte bulunduğu görülmektedir. Sadece OSGB'ler ile personel sözleşmesi yapılmış olması reçete bildiriminin yapılması için yeterli değildir. Bildirim yapılabilmesi için işyerine atama yapılması gerekmektedir.

 

Bu sebeple, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na talepte bulunmadan önce işyeri hekimliği sözleşmesinin bulunup bulunmadığını ve tüm taraflarca onaylanıp onaylanmadığı İSG-KATİP üzerinden kontrol edilmelidir.

İLETİŞİM
Kurumsal Personel Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.
ADRES:
Vadistanbul Bulvar Ayazağa Mh. Azerbaycan Cd. No:109 I 2A Blok Kat:11 No:84-85-86 34485 Sarıyer/İstanbul
E-MAIL:
Copyright © 2020 Kurumsal Personel Dan. Hiz. A.Ş.
web tasarım: studyocrea