Teşvik Hesapla
DUYURULAR
Geri

Stajyer Ücretleri ve Buna İlişkin Devlet Desteği Süresi Yayınlandı

Resmi Gazete
05.01.2022
Dökümanı İndir
Stajyer Ücretleri ve Buna İlişkin Devlet Desteği Süresi Yayınlandı

05 Ocak 2022 Tarihli ve 31710 Sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan “Aday Çırak ve Çıraklar ile İşletmelerde Mesleki Eğitim Gören, Staj veya Tamamlayıcı Eğitime Devam Eden Öğrencilerin Ücretlerine İlişkin Alt Sınırlar ile Bu Ücretlere Yönelik Devlet Katkısı Ödemelerinin Süresinin Uzatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5063)” ile,

 

2021-2022 eğitim ve öğretim yılı başından başlamak üzere, 5(beş) eğitim ve öğretim yılı boyunca uygulanmak üzere,

1. Aday çırak ve çıraklar ile işletmelerde mesleki eğitim gören, staj veya tamamlayıcı eğitime devam eden öğrencilere yapılacak ödemeler asgari ücretin net tutarının %30’undan, kalfalık yeterliğini kazanan mesleki eğitim merkezi 12’nci sınıf öğrencilerine yapılacak ödemeler asgari ücretin %50’sinden az olamayacaktır.

2. Mesleki eğitim merkezi programı dışındaki okul ve kurumlarda öğrenim gören öğrencilere ödenebilecek en az ücretin; yirmiden az personel çalıştıran işletmeler için üçte ikisi, yirmi ve üzerinde personel çalıştıran işletmeler için üçte biri; mesleki eğitim merkezi programına devam eden öğrencilere ödenebilecek en az ücretin ise tamamı İşsizlik Sigortası Kanunu için ayrılan tutardan Devlet katkısı olarak ödenecektir.

 

Karara yukarıdaki “DOKÜMANI İNDİR” kısmında ulaşabilirsiniz.


İLETİŞİM
Kurumsal Personel Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.
ADRES:
Vadistanbul Bulvar Ayazağa Mh. Azerbaycan Cd. No:109 I 2A Blok Kat:11 No:84-85-86 34485 Sarıyer/İstanbul
E-MAIL:
Copyright © 2020 Kurumsal Personel Dan. Hiz. A.Ş.
web tasarım: studyocrea